Sport

Rockets mposhtin Pelicans-in 118:108, fitorja e gjashtë radhazi në NBA

Rockets mposhtin Pelicans-in 118:108, fitorja e gjashtë radhazi në NBA

Ingram shënoi 40 pikë, por nuk mjaftuan për New Orleans Pelicans

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
FIFA zbulon kandidatët për çmimin e golit më të mirë të vitit 2021
30.11.2021

FIFA zbulon kandidatët për çmimin e golit më të mirë të vitit 2021

Në mesin e kandidatëve të çmimit që jepet që nga viti 2009 në kujtim të futbollistit hungarez Ferenc Puskas, janë futbollisti Riyad Mahrez nga Manchester City dhe Erik Lamela nga Sevilla

Kina optimiste për Lojëra Olimpike Dimërore të suksesshme, përkundër sfidave me variantin "Omicron"
30.11.2021

Kina optimiste për Lojëra Olimpike Dimërore të suksesshme, përkundër sfidave me variantin "Omicron"

Kina ka eksperiencë në trajtimin e koronavirusit, tha Ministria e Punëve të Jashtme, përderisa Pekini përgatitet për ngjarjen e planifikuar të mbahet në shkurt të vitit të ardhshëm

Bayern Munich do të luajë ndeshjet në stadium të zbrazët për shkak të koronavirusit
30.11.2021

Bayern Munich do të luajë ndeshjet në stadium të zbrazët për shkak të koronavirusit

Guvernatori i Bavarisë Markus Söder tha se shteti i tij do të ndalojë tifozët nga ndjekja e ndeshjeve edhe nëse nuk ka një marrëveshje për ta bërë atë në mbarë vendin

Presidenti i PSG-së mohoi kontaktet me Zidane
30.11.2021

Presidenti i PSG-së mohoi kontaktet me Zidane

Gjatë ndarjes së “Topit të Artë” në Paris, Al-Khelaifi ka thënë për televizionin “L’Equipe” se PSG ka pasur “zero kontakt” me Zidane, ndonëse beson se francezi është një trajner kulmor

Lionel Messi, fitues i Topit të Artë për vitin 2021
30.11.2021

Lionel Messi, fitues i Topit të Artë për vitin 2021

Futbollisti i Paris Saint-Germain u shpall si futbollisti më i mirë i botës në ceremoninë e mbrëmshme solemne në Paris