BALLKANI

Greqia do të nisë vaksinimin kundër COVID-19 tek fëmijët e grupmoshës 5-11 vjeç

Greqia do të nisë vaksinimin kundër COVID-19 tek fëmijët e grupmoshës 5-11 vjeç

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë, Marios Themistokleus, u shpreh se vaksina e parë kundër COVID-19 do t’u jepet fëmijëve të grupmoshës 5-11 vjeç më 15 dhjetor

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
"Po punojmë për integrimin e shpejtë evropian të Maqedonisë së Veriut"
06.12.2021

"Po punojmë për integrimin e shpejtë evropian të Maqedonisë së Veriut"

Diplomati amerikan Gabriel Escobar tha se po punojnë me partnerët evropianë për t'u siguruar që integrimi evropian i Maqedonisë së Veriut të ndodhë shumë shpejt

Presidenti kroat Milanoviç në fund të dhjetorit viziton Kosovën
06.12.2021

Presidenti kroat Milanoviç në fund të dhjetorit viziton Kosovën

Presidenti i Kroacisë Zoran Milanoviç gjatë qëndrimit të tij do të vizitojë pjesëtarët e ushtrisë kroate që ndodhen në Kosovë në kuadër të operacionit të NATO-s, KFOR

Shqipëri, organizohet aktivitet për promovimin e kafesë turke
06.12.2021

Shqipëri, organizohet aktivitet për promovimin e kafesë turke

Instituti "Yunus Emre"- Shkodër, organizoi një aktivitet për promovimin e kafesë turke, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Kafesë Turke

Kosovë, një viktimë dhe 3 të raste të reja me COVID-19
05.12.2021

Kosovë, një viktimë dhe 3 të raste të reja me COVID-19

Numri i viktimave si pasojë e COVID-19 është rritur në 2.985 ndërsa numri i rasteve në 161.135

Protesta masive në Serbi
04.12.2021

Protesta masive në Serbi

Sipas grupit të qytetarëve “Ngrihu për ndryshim” dhe Lëvizja “Kryengritja Mjedisore”, që po udhëheqin këto protesta, sot u mbajtën bllokada në më shumë se 60 lokacione në të paktën 50 qytete